KONST / Litografier / Litografi 17493053
nr 1749 3053
Tanja Tamvelius
(1901-1969), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 1/28, daterad -56, Figurer, yttermått inklusive ram: 54x44
Tanja Tamvelius, bildkonstnär född 1901, död 1969.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 december 2025
kl 19:10:05
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer